Натпревар со традиција (23.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на данската прва дивизија се сретнуваат екипите на Хелсингор и Хилерод.

Хелсингор е на 6-то место со вкупно 7 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 1 реми и 2 порази.

Хилерод е на 11-та позиција со 3 бода и учинок од 1 победа, 0 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.35 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*