Натпревар со драстичен пад на коефициентот (23.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската трета лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Фрајбург II и Унтерахинг. Домаќините во првите две кола запишаа едно реми и еден пораз, додека Унтерахинг се уште нема пораз и запиша една победа и еден нерешен резултат.

Фрајбург II – Унтерахинг – 2 @ 2.63 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Унтерахинг беше 4.75, а во моментов бележи пад од скоро 45% и се плаќа со квота 2.63 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*