ТИП НА ДЕНОТ (22.08.2023, 19:00) МИНХЕН 1860 – ЛИБЕК

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од третата германска лига помеѓу Минхен 1860 и Либек.

Минхен сака да се врати во Цвајта

Јасно е дека за клубот од Минхен не е место во третата лига, но славниот клуб веќе долго време игра под своите стандарди. За почеток е добро да се врати во Цвајта, а за враќање на највисока сцена потребно е уште доста време. Целта е секако да се искачи ранг погоре и во првите две кола запиша две победи и тоа без примен гол. Минатото коло покажаа на гостински терен дека сакаат веднаш да се вратат во Цвајта и дека се меѓу фаворитите за тоа. Сега на гости им доаѓа Либек, кој е значително послаб тим според квалитетот, па тешко дека ќе успее да остане непоразен на овој меч.

Либек има тим за средина на табелата

Либек минатата сезона играше одлично и успеа да се пласира во третата лига, каде е новајлија, па примарна цел е да остане во лигата. Според стартот Либек има добар тим и не би требало да има проблеми да избори опстанок, но за волја на вистината и нема тим за ништо повеќе од тоа. Во првите два кола запиша две ремија, а во меѓувреме играа со Хофенхајм во Купот и очекувано претрпеа висок пораз. Ова е тим кој го одликува офанзивен фудбал, сака да се надигрува со противникот и сигурно нема да дојде во Минхен со бело знаме. Нема лесно да се предаде, но тешко дека ќе успее да остане непоразен.

Очекување

Според квалитетот и традицијата Минхен е фаворит на овој меч и веруваме дека ќе ги освои трите бода, иако Либек нема лесно да се предаде.

ТИП:

Минхен 1860 – Либек – 1 @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*