Тикет на денот (вторник, 22.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е нешто помирен ден со послаба понуда, а во наредните три ќе се решат сите дилеми за квалификациите за европските купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Раков – Копенхаген – Х2&2+ @ 2.17 во Mozzart

Мора да признаеме дека полскиот првак е пријатно изненадување во овие квалификации. Поради слабиот коефициент, со оглед дека имаат кракот стаж во Европа, мораше да започнат од првото коло, а ниту претходните полски шампиони не им оставија ништо во залог. После Флора и Карабах успеаа во третата рунда да го елиминираат првакот на Кипар, екипата на Арис од Лимасол. Копенхаген се измачи на натпреварот против Спарта Прага, но преку пеналите успеаа да ги елиминираат. Овде искрено ние не очекуваме пораз на Копенхаген, па затоа типуваме Х2&2+ со квота 2.17 во Mozzart.

Улм – Арминија Билефелд – ГГ3+ @ 1.95 во 22Bet

Екипата на Улм конечно успеа да стигне до третата лига така што во минатата сезона триумфираа во регионалната лига Југо-запад со само еден бод предност во однос на второпласираниот Штајнбах. Почетокот и не е кој знае колку импресивен, но знаеме дека на овој тим единствена цел им е опстанокот и не сакаат ништо повеќе. Арминија после две сезона од Бундеслигата падна до трета лига. Тоа не е ретко да се случи во Бундеслигата, а слична судбина имаа Падерборн, Минхен 1860 и уште некои тимови. Опасно би било ако Билефилд се задржи повеќе во овој ранг. Овде веруваме во отворен и ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 1.95 во 22Bet.

Фредерициа – Хорсенс – 4+ @ 2.46 во Bet365

Домаќините започнаа просечно во новата сезона од данската втора лига. Во првите пет кола Фредерициа има три победи и два порази. Два пати изгубија на гости, против Хобро и против Олборг, а сега играат против поранешен суперлигаш, Хорсенс, кој испадна од лигата во последното коло. Гостите после пет изиграни натпревари имаат 6 бода и се наоѓаат на 8-та позиција на табелата, а прва задача им е да се преселат во првиот дел од групата. Фредерициа е исклучтелно ефикасен тим, па сметаме дека и овде ќе гледаме голеада. Типуваме 4+ со квота 2.46 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*