Натпревар со традиција (22.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на австриската втора лига се сретнуваат екипите на Хорн и Лиферинг.

Хорн е на 13-то место со вкупно 3 бода и учинок од 1 победа, 0 реми и 2 порази.

Лиферинг е на 6-то место и досега имаат освоено 6 бода преку 2 победи, 0 реми и 1 пораз.

Овие две екипи играат доста отворено и ефикасно во последните шест меѓусебни дуели, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*