Тикет на денот (понеделник, 21.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој понеделник ни нуди широка понуда, па искрено немавме проблеми при составувањето на тикетот за денес. Ова е нашиот предлог.

Алавес – Севиља – 2 @ 2.35 во Mozzart

Сезоната за екипата од Андалузија започна многу лошо. На почетокот забележаа пораз од Валенсија и тоа на домашен терен, но тука можеби се чуваа за натпреварот од Супер Купот каде што се натпреваруваа со Манчестер Сити и повторно запишаа пораз на пенали. Мора да признаеме дека тој натпревар го изиграа одлично, но за жал казната ги стигна. Алавес пак беа поразени во Кадиз во првиот натпревар од својот повраток во елитата, а се сомневаме дека можат да направат нешто повеќе против Севиља. Овде типуваме победа за гостите и коефициентот за 2 изнесува 2.35 во Mozzart.

Болоња – Милан – ГГ @ 1.88 во 22Bet

Првиот натпревар во сезоната може да биде доста голем предизвик за Росонерите кои имаат амбиции да се вратат на тронот. На Сан Сиро се случија добри трансфери, но се уште нема некој спектакуларен. Во последните четири години кога ќе се сретнат овие два тима голови има секогаш и секогаш е добитен типот ГГ. Болоња не потроши многу и не направи големи трансфери. Тешко е да се каже кој ќе победи во првото коло, па затоа се одлучивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог е ГГ со квота 1.88 во 22Bet.

Норкопинг – АИК – ГГ @ 1.66 во Bet365

Гостите се во добра форма и не се поразени на последните пет натпревари во првенството на Шведска, но и понатаму се во зоната за елиминација, а тоа им прави дефинитивно голем немир. АИК катастрофално ја започна сезоната и во втората половина ќе се обидат да се поместат од дното на табелата. Пред овој натпревар се на претпоследното место и зад нив е само тимот на Варбергс. Норкопинг пак е во одлична форма и има четири победи во последните пет натпревари. Стигнаа до петтото место, но трите првопласирани тимови се со двоцифрена предност. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*