Натпревар со традиција (21.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на француската Национал лига се сретнуваат екипите на Ле Манш и Дижон.

Ле Манш во првиот натпревар запиша победа и се наоѓаат на 8-та позиција на табелата.

Дижон пак ремизираше во премиерниот дуел од новата сезона и сега се дел од црвената зона.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува по најмалку еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат традицијата.

Предлог

3+ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*