Натпревар со драстичен пад на коефициентот (21.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од аргентинската Примера Ц кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 22:00 се сретнуваат екипите на Мидланд и Централ Кордоба. Домаќините се наоѓаат на 8-та позиција со вкупно 45 бода и учинок од 13 победи, 6 реми и 9 порази, додека гостите се на 14-та позиција со вкупно 33 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 12 реми и 9 порази.

Мидланд – Централ Кордоба – 1 @ 1.79 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Мидланд беше 2.22, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.79 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*