ТИП НА ДЕНОТ (20.08.2023, 20:45) УДИНЕЗЕ – ЈУВЕНТУС

Тип на денот
Тип на денот

Денес има богата понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од италијанската Серија А помеѓу Удинезе и Јувентус.

Удинезе е одличен домаќин

Удинезе минатата сезона играше исклучително добро на домашен терен, особено против големите тимови. Овој тим не претрпе големи промени во летниот преоден рок, па се очекува да продолжи таму каде што застана. Сигурно ќе сака со позитивен резултат да ја отвори сезоната против најтрофејниот клуб на Апенините. Домашниот терен ќе биде голема предност, а Удинезе е опасен на контранапади и затоа игра одлично против фаворитите. Главната цел секако ќе биде првично да се обезбеди опстанок, а според квалитетот тоа не би требало да биде проблем. Искрено, Удинезе нема квалитет за ништо повеќе, туку максимум средина на табелата.

Последен воз за Алегри

Ова ќе биде сезона на вистината за Јувентус, посебно за тренерот Макс Алегри и сигурно очекувањата се големи. Јувентус оваа сезона не игра во Европа и целосно ќе биде насочен кон Серија А, а главните ѕвезди останаа, па сигурно целта ќе биде Скудетото. Добрата вест е што се врати Пол Погба, кој ја пропушти минатата сезона поради повреда и се очекува многу од него. Алегри нема право на кикс и оваа сезона мора да освои барем еден трофеј. Поради тоа ќе сака со победа да ја отвори сезоната, но тоа нема да биде воопшто лесно бидејќи тешко се победува на Фриули.

Очекување

Јувентус е фаворит, но Удинезе нема лесно да се предаде и тоа е показател дека не очекува неизвесен дуел, а веруваме дека ќе биде и богат со голови.

ТИП:

Удинезе – Јувентус – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*