Натпревар со традиција (20.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Бетис и Атлетико Мадрид.

Бетис во првото коло запиша победа и зеде три бода од гостувањето кај Виљареал.

Атлетико Мадрид пак запиша победа со резултат 3-1 на првиот натпревар кој го изиграа против Гранада.

Кога ќе се погледнат меѓусебните натпревари на овие две екипи може да се забележи дека традицијата е на страна на гостите, поточно на последните четири дуели, победник на сите натпревари е Атлетико Мадрид, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

2 @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*