Натпревар со традиција (19.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на шпанската Ла Лига ќе се сретнат екипите на Алмериа и Реал Мадрид.

Алмериа е на 19-та позиција без ниту еден освоен бод и учинок од 0 победи, 0 реми и 1 пораз.

Реал Мадрид е на 2-то место со вкупно 3 бода и учинок од 1 победа, 0 реми и 0 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат секогаш отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.76 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*