Тикет на денот (петок, 18.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е првиот викенд со максимална понуда. Започнуваат сите топ лиги и кладилничарите ќе немаат повеќе потешкотии при изборот на натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

 Нотигенм Форест – Шефилд Јунајтед – 0-2 @ 1.67 во Mozzart

Повратникот во Премиер лигата на стартот запиша пораз од Кристал Палас со минимален резултат, но самата игра не даде кој знае колку голема надеж на овој тим. Шефилд ќе мора да ги искористи наредните денови и да го појача тимот за да не биде доцна. Во првото коло беа поразени и Нотингем Форст, но пружија сериозен отпор на поголем дел од натпреварот против Арсенал. За Нотингем останува проблем ефикасноста, а тоа го докажуваат натпреварите од контролниот период каде што не постигнаа погодок на четири последователни дуели. Овде очекуваме мирен и неефикасен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 1.67 во Mozzart.

Левен – Антверп – 2 @ 1.68 во 22Bet

Антверп за неколку дена ќе има натпревар од плеј оф во ЛШ, но тоа не значи дека ќе ги потцениме на овој натпревар. Домаќините освоија само еден бод во првите три кола, поточно ремизираа на гостувањето против Шарлерои, а потоа два пати беа поразени. Ниту Антверпен не е потполно задоволен со стартот и започнаа со тешка победа над Серкл Бриж каде што триумфираа со минимален резултат, а на ист начин беа поразени од Андерлехт во второто коло. Овде очекуваме тврд натпревар, но гостите веруваме дека ќе ги земат трите бода. Наш предлог е 2 со квота 1.68 во 22Bet.

Вехен – Карлсруе – Т22+ @ 1.82 во Bet365

Минатата сезона екипата на Карлсруе се задоцни со серијата победи и не успеа да ги надомести изгубените бодови од есенскиот дел на првенството. Сега добро започнаа и победија против Оснабрик на гости, а потоа успеаа да земат бод против фаворитот Хамбургер на домашен терен. Екипата на Вехен претрпе неверојатен стрес во последното натпреварување минатата пролет кога стигна информацијата дека овој тим мора да игра бараж бидејќи Оснабрик постигна два погодоци во судиското продолжение. На овој дуел ние решивме да го избегнеме конечниот исход и решивме да ви дадеме предлог на голови. Ние типуваме Т22+ со квота 1.82 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*