Натпревар со традиција (18.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на словенската Прва лига ќе се сретнат екипите на Браво и Копер.

Браво е на 6-то место со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 1 пораз.

Копер е на 4-та позиција и досега имаат освоено 6 бода преку 2 победи, 0 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*