Натпревар со драстичен пад на коефициентот (18.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската Регионална лига – Исток кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќинтие.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на Мархфилд и Трајскирхен. Домаќините во првите три кола успеаа да земат само два бода бидејќи еднаш беа поразени и два пати ремизираа, додека гостите пак запишаа една победа, едно реми и еден пораз.

Мархфилд – Трајскирхен – 1 @ 1.88 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Мархфилд беше 2.67, а во моментов бележи пад од скоро 30% и се плаќа со квота 1.88 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*