ТИП НА ДЕНОТ (17.08.2023, 20:45) ХАРТС – РОЗЕНБОРГ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување бидејќи на програмата се натпреварите од европските квалификации, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Хартс и Розенборг.

Хартс се извади во финишот

Хартс дури сега се вклучува во квалификациите и важи како фаворит во овој двомеч. Овој тим минатата сезона играше во групната фаза од Лигата на конфереции, но не успеа да обезбеди европска пролет. Сега сигурно ќе сака да се пласира повторно во групната фаза, но нема да му биде лесно. Во првиот меч загуби со 2:1 и може да биде среќен со тој резултат. Имено, имаше негатива од два гола и во финишот постигна гол, кој може многу да значи. Сега на домашен терен нема што да калкулира и мора од старт да тргне на победа.

Розенборг доаѓа со предност

Розенборг не е повеќе доминантен тим во Норвешка и ќе треба да помине време за да се врати на старата слава. Ова е одлична шанса за тимот повторно да игра во групната фаза во едно евопско натпреварување и сигурно ќе дадат се од себе за да се пласираат. Розенборг е во одлична форма во домашното првенство, а тоа го покажа и на првиот меч со Хартс. Имаше предност од 2:0 и може да жали што во финишот прими гол, но сепак со предност доаѓа во Шкотска. Тоа е знак дека овој тим нема да се предаде иако е аутсајдер во овој двомеч.

Очекување

Според квалитетот и традицијата домаќините се фаворити на овој натпревар и веруваме дека ќе дојдат до победа, но не е сигурно дека тоа ќе биде доволно за пласман во следната фаза.

ТИП:

Хартс – Розенборг – 1 @ 1.90 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*