Тикет на денот (четврток, 17.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме голем број на натпревари во Лига Европа и Конференциската лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Макаби Тел Авив – АЕК Ларнака – 1 @ 1.65 во Mozzart

Израелците ја пропуштија приликата на Кипар да победат и да си го олеснат патот до плеј оф за конференциската лига. Во минатото коло беа убедливи против Петрокуб, но АЕК е далеку поквалитетен ривал. Кипарците веќе го елиминираа Торпедо од Жодино, но после ремито во Ларнака, ќе биде тешко да се избегне поразот во Тел Авив. Подобриот од овој двомеч ќе се натпреварува со Цеље или Неман, па шансите за пролаз во групната фаза се одлични. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.65 во Mozzart.

ПАОК – Хајдук – 0-2 @ 1.64 во 22Bet

Хајдук од Сплит го надигра ПАОК во првиот натпревар, но за жал не успеаа да ја затресат противничката мрежа. Неколку пати оквирот на голот од Грците беше спасуван во првиот натпревар, па сега ќе мора да се решава се во реванш натпреварот. Во Грција е тешко да се игра, тоа го знаат и поквалитетните тимови од Хајдук, но Хрватите се доста храбри. Успеаа да го победат Динамо Загреб, но и Ријека и Славен Белупо. На три последодователни дуели Хајдук нема примено гол, па тоа ќе биде голем аудт пред гостувањето во Солун. ПАОК знае дека само еден гол е доволен за пласман во плеј оф, па веруваме дека ќе бидат трпеливи. Наш предлог тип за овој натпревар е 0-2 гола со квота 1.64 во 22Bet.

Луцерн – Хиберниан – 1&2+ @ 1.95 во Bet365

Во првиот натпревар Шкотите стекнаа два гола предност иако Луцерн имаше поголем посед на топката. Хиберниан некако чекаше да ги искористи прекините и се обидуваше преку контра напади, па за среќа тоа беше успешна тактика и конечниот резултат беше 3-1 за нив. Луцерн во неделата одолеа на шампионот Јанг Бојс во домашното првенство, а пред тоа во квалификациите го елиминираше тимот на Џургарден кој игра фантастично оваа сезона. Веруваме дека овде ќе настапат отворено домаќините, па затоа типуваме 1&2+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*