Натпревар со традиција (17.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на Премиер лигата на Саудиска Арабија се сретнуваат екипите на Дамак и Ал Ријадих.

Дамак во првото коло запиша пораз и се наоѓа на 14-та позиција на табелата.

Ал Ријадих пак остварија минимална победа против Ал Вехда и ги зедоа првите три бода, па се наоѓаат на 6-то место на табелата.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува по најмалку еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*