Натпревар со драстичен пад на коефициентот (17.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите на конференциската лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Хартс и Росенборг. Домаќините влегуваат на овој реванш натпревар со негатива од еден гол, но тоа не значи дека лесно ќе се предадат.

Хартс – Розенборг – 1 @ 2.05 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Хартс беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 13% и се плаќа со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*