Тикет на денот (среда, 16.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес фокусот воглавно е во натпреварот од Супер купот каде што ќе се сретнат победникот на ЛШ и победникот на Лига Европа. Освен нив во понудата имаме и натпреварите од други послаби лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Флора – Фарул – 1Х&2+ @ 2.15 во Mozzart

Денес ова е единствениот натпревар од европските квалификациите каде што во Естонија се сретнуваат екипите на Флора и Фарул. Двата тима беа шампиони на својата земја, а сега се борат да играат макар во конференциската лига. Од Фарул се очекуваше многу повеќе. Тие се веќе во првото коло од квалификациите за ЛШ се сретнаа со Шериф и беа елиминирани, па продолжија со натпреварување во квалификациите за конференциската лига. Тука беа поуспешни од Урарт од Ерменија, па откако ги елиминираа за противник го добија тимот на Флора. Домаќините се обидуваат да направат чудо, но тие веќе имаат два порази во овие квалфиикации. Сепак ние очекуваме на овој дуел да останат непоразени и типуваме 1Х&2+ со квота 2.15 во Mozzart.

КПР – Норвич – ГГ3+ @ 2.05 во 22Bet

Овие две екипи го играат својот прв меч во ЕФЛ купот со задоцнување од седум дена. Останатите натпревари се игра во претходната седмица, а овој дуел беше оставен токму за денес. Јасно е дека првенството е многу поважно и за едните и за другите особено за Норвич кој планира да се врати во Премиер лига. Канаринците во првите две кола освоија четири бода и тоа не е учинок за потценување. КПР пак еднаш беа поразени и еднаш победија на гости во Велс против Кардиф. На овој натпревар веруваме дека шанса ќе добијат и некои фудбалери кои не се дел од првиот тим, па сметаме дека ќе се докажуваат. Очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во 22Bet.

Санта Клара – Торенсе – 1 @ 1.85 во Bet365

Санта Клара испаднаа во втората лига од Португалија. Од пласманот во Европа до елиминацијата поминаа само две сезони. Сега ќе имаат други приоритети, а тоа ќе биде повраток во португалската елита. Торенсе исто така е дел од втората лига и минатата сезона ја заврши на 9-то место, но оваа екипа нема некако амбиции да игра во елитата, барем засега кога Санта Клара има императив за експресен повраток помеѓу прволигашите. Интересно е што овие два тима порано никогаш не се сретнале, па ова им е прв дуел. Ние веруваме дека домаќините ќе победат и типуваме 1 со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*