Натпревар со традиција (15.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Кембриџ и Стивенејџ.

Кембриџ Јунајтед  е на 2-та позиција со вкупно 6 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 0 реми и 0 порази.

Стивенејџ има исто 6 бода бидејќи во првите две кола оствари 100% учинок, поточно победи на двата натпревари.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека погодок постигнува само едната екипа, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

НГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*