ТИП НА ДЕНОТ (14.08.2023, 21:00) МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – ВУЛВЕРХЕМПТОН

Тип на денот
Тип на денот

За крај на првото коло во Премиер лига ни доаѓа натпревар каде што ќе се сретнат екипите на Манчестер Јунајтед и Вулверхемптон.

Трофејот не е желба, туку обврска

Црвените Ѓаволи во новата сезона влегуваат со големи амбиции и големи очекувања, а како и да не бидат со големи очекувања кога направија се што е потребно во овој преоден рок. За почеток конечно го решија Хари Мегваер за кого дефинитивно повеќе нема место во тимот. Исто така замина и Давид де Хеа, па сега на голот е Анде Онана кој важи за квалитетен голман. Лига Купот беше супер, третото место исто така, но ЛШ и борбата за титула е тоа што фановите на овој тим силно го посакуваат. Сите се надеваат дека така и ќе биде, а искрено овој тим има квалитет за да го оствари тоа. Костурот на тимот остана ист, стигнаа неопходните засилувања, па Манчестер Јунајтед делува како комплетно спремен тим за новата сезона.

Збогум на Португалците

Вулверхемптон беше препознатлив по португалските играчи во својот ред, но сите тие го напуштија клубот, а тоа зборува дека Мендеш повеќе нема да биде толку многу влијателен. Тоа не значи дека е добро, меѓутоа од минатата катастрофална сезона јасно може да се заклучи дека и оваа година нема да биде лесно. За тоа сведочи и одлуката против Лопатеги да го напушти клубот на само неколку дена пред почетокот на сезоната, истиот оној тренер кој ги спаси од елиминација во минатата сезона. Неговиот наследник, Онил носи нешто ново. Тој знае како да работи со помлади играчи, па надежта на фановите е огромна.

Очекување

Манчестер Јунајтед делува како далеку поквалитетен тим и веруваме дека ќе успеат да го победат Вулверхемптон без поголеми проблеми.

ТИП

Манчестер Јунајтед – Вулверхемптон – 1/1 @ 1.91 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*