Натпревар со драстичен пад на коефициентот (14.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од исландската Беста Деилд Карла лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 21:15 се сретнуваат екипите на Филкир и Стјарнан. Домаќините се на 9-та позиција со вкупно 17 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 5 реми и 9 порази, додека гостите имаат 25 бода и се наоѓаат на 6-та позиција.

Филкир – Стјарнан – 2 @ 1.90 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Стјарнан беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 1.90 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*