Натпревар со традиција (13.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во данската Супер лига се сретнуваат екипите на Архус и Силкеборг.

Архус досега освои 6 бода преку 2 победи, 0 реми и 1 пораз.

Силкеборг пак во првите три кола освоија три бода преку 1 победа и два порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат без многу погодоци, поточно на сите тие дуели постигнуваат по најмногу два гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.92 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*