Натпревар со драстичен пад на коефициентот (12.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од боливиската Прва лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 23:00 се сретнуваат екипите на Аурора и Боливар. Аурора досега има освоено 31 бод преку 8 победи, 7 реми и 6 порази, додека Боливар е на 3-то место со вкупно 38 бода и учинок од 11 победи, 5 реми и 5 порази.

Аурора – Боливар – 2 @ 2.38 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Боливар беше 3.55, а во моментов бележи пад од скоро 33% и се плаќа со квота 2.38 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*