Натпревар со традиција (12.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на словенската Прва лига се сретнуваат екипите на Олимпија Љубљана и Домжале.

Олимпија Љубљана во првите две кола зеде 3 бода и оствари една победа и еден пораз.

Домжале пак се за нијанса подобри бидејќи имаат 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 0 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревар се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.77 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*