Тикет на денот (петок, 11.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Можеме слободно да констатираме дека летната фудбалска пауза е готова. Овој викенд стартуваат три од петте најјаки лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Барнли – Манчестер Сити – 2/2&2+ @ 2.08 во Mozzart

Новата сезона во Премиер лига се отвора со натпревар помеѓу два шампиони од минатата година. Победникот на Чемпионшип, екипата на Барнли го дочекува шампионот на Англија и Европа, Манчестер Сити. Ова ќе биде прв официјален натпревар за домаќините, додека Сити веќе играа во Комјунити шилд и доживеаа мали шок така што беа поразени од Арсенал преку пеналите. Барнли донесе неколку интересни фудбалери за време на преодниот рок, но сепак им треба уште некое појачување. Овде имаме дуел на две екипи кои се различни по квалитет, па искрено очекуваме Манчестер Сити да го надигра тимот на Барнли без поголеми проблеми. Типуваме 2/2&2+ со квота 2.08 во Mozzart.

Копенхаген – Одензе – ГГ3+ @ 1.98 во 22Bet

Копенхаген некако имаат отворен пристап во последно време, но за жал не успеаа да ја затресат мрежата против Спарта во првиот натпревар од третото коло за квалификациите за ЛШ. Следува реванш, а сигурно нема да им биде лесно да стигнат до плеј оф за пласман во елитното натпреварување. Минатата сезона играа прилично лошо во регуларниот дел, но во плеј оф ги поправија сите грешки и стигнаа до титулата во Данска. Одензе во првите три кола запиша победа, реми и пораз, а интересно е што играат отворено, па примаат и постигнуваат погодоци. Ние овде веруваме дека ќе гледаме ефикасен дуел, па типуваме ГГ3+ со квота 1.98 во 22Bet.

Антвер – Кортрајк – 1&0-3 @ 2.25 во Bet365

За првакот на Белгија, главниот дл на сезона следи после 10 дена. Победникот на Жупиле Лигата нема директен пролаз до групната фаза на ЛШ и мора да игра плеј оф. Антверпен го дозна потенцијалниот ривал, а тоа ќе биде подобриот од натпреварот Динамо – АЕК. Во домашното првенство во првите две кола собраа максимален број на бодови, па може да кажеме дека се во одлична форма. Кортрајк има големи проблеми и во моментов се први кандидати за елиминација од лигата. Во првите две кола беа два пати поразени и тоа доволно кажува за нивната неспремност. Ние се одлучивме да типуваме 1&0-3 гола со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*