Натпревар со традиција (11.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Коб Рамблерс и Бреј.

Коб Рамблерс е на 3-то место со вкупно 41 бод и учинок од 11 победи, 8 реми и 7 порази.

Бреј е на 7-та позиција со вкупно 31 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 10 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат со голови, поточно на сите тие натпревари двата тима постигнуваат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.60 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*