Натпревар со традиција (10.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на финската Јконен лига се сретнуваат екипите на ТПС и ЈЈК.

ТПС е на 5-та позиција и досега има освоено 31 бод преку 9 победи, 4 реми и 5 порази.

ЈЈК е на последната 12-та позиција со вкупно 11 бода и учинок од 2 победи, 5 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните четири натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека тимот на ЈЈК на сите тие дуели постигнува по најмалку два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

Т2 2+ @ 4.20 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*