Натпревар со намалена квота (10.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од конференциската лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Цеље и Неман. Цеље во последните пет натпревари запиша две реми, еден пораз и две победи, додека Неман во истиот временски период оствари три победи и две реми.

Цеље – Неман – 1 @ 1.67 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Неман беше 1.91, а во моментов бележи пад од скоро 13% и се плаќа со квота 1.67 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*