Натпревар со традиција (09.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на ВПС и СЈК.

ВПС е на 6-то место со вкупно 24 бода и учинок од 7 победи, 3 реми и 8 порази.

СЈК е на 3-та позиција и досега освоија 35 бода преку 10 победи, 5 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните 10 меѓусебни дуели имаат интересна традиција. Имено, на сите тие дуели победник е тимот на СЈК, па слободно може да констатираме дека традицијата е на нивна страна, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

2 @ 2.38 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*