Натпревар со традиција (08.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на исландската Беста Деилд Карла лига се сретнуваат екипите на Фрам и Филкир.

Фрам е на 11-та позиција со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 11 порази.

Филкир е на 10-то место со вкупно 16 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 4 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува по најмалку еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.54 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*