ТИП НА ДЕНОТ (07.08.2023, 19:00) МАЛМЕ – ХАЛМШТАД

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема богата понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од шведската лига помеѓу Малме и Халмштад.

Малме нема право на кикс

Малме моментално се наоѓа на 3-то место на табелата и заостанува цели четири бода од лидерот на табелата, па нема право на кикс на овој меч. Малме минатата сезона играше катастрофално и малкумина можеа да претпостават дека најтрофејниот шведски тим ќе заврши на седмото место на табелата. Оваа сезона од самиот старт заигра добро и најави битка за титулата, па како што стојат работите сигурно ќе се бори до крај. Малме во последно време имаше мала криза и на последните четири меча запиша само една победа, па падна на третото место на табелата. Сепак, со победа на овој меч ќе дојде на само еден бод од лидерот.

Халмштад мисли на опстанокот

Примарна цела на Халмштад оваа сезона ќе биде обезбедување на опстанок во елитата. Моментално се наоѓа на осмото место на табелата и оддалечен е цели 8 бода од зоната за испаѓање, па сите во клубот треба да бидат задоволни од досегашните резултати. Халмштад ја започна сезоната зачудувачки добро, но во последно време има пад на формата. На последните пет меча запиша само една победа, а сега му гостува на фаворитот. Притоа, ова по традиција е тешко гостување и Халмштад ретко освојува бодови на овој стадион. Поради тоа, тешко е да се поверува дека ќе успее да избегне пораз и овој пат.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на Малме, па се освен победа ќе биде големо изненадување, а ние очекуваме победата да биде изразена со повеќе голови во ефикасен меч.

ТИП:

Малме – Халмштад – 3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*