Тикет на денот е-Спорт (07.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во нашиот тикет од е-Спортот денеска може да ги најдете двата полуфинални натпревари од турнирот CCT Online Finals #2 во CS:GO.

Virtus.pro – OG – 1 @ 1.44 во Bet365

Virtus.pro се наоѓа во извонредна серија од седум победи по ред и важи за главен фаворит за освојување на титулата, додека OG конечно почна да фаќа ритам по двата порази од Navi и Vitlity. Овие екипи одамна се немаат соочено во светот на CS:GO, па ова ќе биде нивно прво соочување по пауза од две години. Поразениот од овој меч ќе продолжи во Lower Bracket, каде што ќе бара нов шанса за финале. Ние предлагаме 1 со квота 1.44 во Bet365.

Team Spirit – MIBR – 2 @ 3.25 во 22Bet

Ова ќе биде уште еден интересен меч меѓу две екипи, кои се во одлична форма. Team Spirit e најголем кандидат за пласман во финале, но ниту MIBR не е за потценување затоа што оствари четири победи на претходните пет натпревари. Дополнителен мотив за победа на MIBR е нивниот пораз од пред две години на IEM Cologne 2021, кој сè уште го немаат заборавено и сакаат да се одмаздат. Наш предлог е 2 со коефициент 3.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*