Тикет на денот (понеделник, 07.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понеделникот многу често ни служи за „вадење“ од изминатиот викенд, па се надеваме дека и денес ќе биде така. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Одензе – Виборг – 3+ @ 1.76 во Mozzart

Данската Супер лига е се уште на почеток, но во првите две кола ни приредија доста интересни натпревар. Голови имаше на сите страни, а фаворитите знае и да направат кикс, но сепак делува дека Копенхаген и Нордсјеланд ќе бидат најголеми конкуренти во борбата за титула. Одензе започна добра и после ремито против Рандерс успеаа да го победат Бронби во гости, додека Виборг не разочара со убедливиот пораз од Нордсјеланд. Гостите во минатата сезона изиграа извонредно и беа кандидати за титула, но во последните кола упропастија се. Ние овде веруваме дека ќе гледаме натпревар со најмалку три погодоци и типуваме 3+ со квота 1.76 во Mozzart.

Лахти – Хонка – 2 @ 1.82 во 22Bet

Ланскиот третопласиран тим во финската лига сега започна да личи на екипата од таа сезона. Хонка во моментов се многу подобри за разлика од почетокот на првенството и сега имаат сосема реални шанси да се најдат во плеј оф. Пред ова коло беа на шестата позиција и им претстои голема борба со ВПС и Интер Турку за двете позиции во плеј оф. Патот во Европа беше доста краток и испаднаа веќе во првото коло во квалификациите од казахстанскиот Тобол, но двата натпревари беа доста неизвесни. Лахти не е во најдобра форма и оваа екипа најверојатно ќе игра во плеј аут. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.82 во 22Bet.

Паневежис – Хегелман – 1 @ 1.83 во Bet365

Во литванскиот шампионат денес се сретнуваат екипите на Паневежис и Хегелман. Домаќините се лидери и големи фаворити за пехарот во оваа сезона бидејќи Жалгирис кој им е најсериозен конкурент се наоѓа на 6 бода помалку и има меч повеќе, па на Паневежис вратата за трофејот им е отворена. Хегелман е тим кој доаѓа во врвот на таблеата во Литванија и се наоѓа на 4-то место, но зад домаќините имаат огромен заостаток од 20 бода, па тешко дека ќе можат во оваа сеозна да им се спротистават. Ние овде веруваме дека Паневежис ќе успее да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*