Натпревар со традиција (07.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на полската Дивизија 1  се сретнуваат екипите на Арка и Полонија.

Арка е на 12-та позиција со вкупно две реми кои ги остварија во првите две кола.

Полонија пак е на 16-та позиција и нема се уште освоено ниту еден бод, бидејќи во првите две кола запиша два порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*