Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од српската Супер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Радинк и Спартак Суботица. Домаќините во првото коло од новата сезона запишаа реми, додека гостите пак успеаа да го запишат првиот триумф.

Радник – Спартак Суботица – 1 @ 2.13 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Радник беше 2.67, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.13 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*