Тикет на денот е-Спорт (05.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска за вас ги избравме најдобрите два меча во светот на CS:GO и тие ни доаѓаат од различни турнири, односно од CCT online Finals и Intel Extreme Masters Cologne 2023.

Bad News Eagles – MIBR – 1 @ 1.72 во Bet365

Веќе дознавме еден од полуфиналистите на турнирот CCT online Finals, а тоа е Virtus.pro кој имаше тешка задача против Apeks. Сепак, нас нè интересира мечот меѓу Bad News Eagles и MIBR кој ќе биде најинтересен на денешната програма. Bad News Eagles доминираше против Sinners и заслужено го помина првото коло и покажа дека е кандидат за највисок пласман. Идентично помина и MIBR против Anonymo (2-0), но сега доаѓа меч кој и дефинитивно ќе ни го даде главниот фаворит за триуфм на турнирот. Според претходните меѓусебни пресметки, но и резултатите во изминатиот период, Bad News Eagles е во предност и веруваме дека ќе ја искоритат на натпреварот, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.72 во Bet365.

G2 Esports – Astralis – 1 @ 1.70 во 22Bet

Ќе биде интересно и на Intel Extreme Masters Cologne 2023, каде што ќе го добиеме првиот финалист на турнирот. G2 Esports ќе се соочи со Astralis, кои докажаа дека се едни од најдобрите тимови на натпреварувањето. Интересно е тоа што Astralis доминантно ги совлада NiP, Mouz, Heroic и Natus Vincere, и тоа откако испадна од Upper Bracket од G2 Esports. Со оглед на тоа дека веќе еднаш се пресметаа и го знаеме победникот од таа средба, наш предлог е 1 со коефициент 1.70 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*