Натпревар со традиција (05.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Карлисл и Флитвуд.

Карлисл на последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз.

Флитвуд во истиот временски период остварија две победи, две реми и еден пораз.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни натпревари успеваат да постигнат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*