Натпревар со традиција (04.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на белоруската Вишаја лига се сретнуваат екипите на Нафтан и Солигорск.

Нафтан е на 12-та позиција со вкупно 8 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 2 реми и 10 порази.

Солигорск е на 14-то место и вкупното салдо е -6 бода бидејќи новата сезона ја започнаа со -35 бода поради одлука на фудбалскиот сојуз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели гол постигнуваaт двете екипи, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

НГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*