Натпревар со традиција (03.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:55 во рамките на српската Супер лига се сретнуваат екипите на Раднички Ниш и Бачка Топола.

Раднички Ниш во првото коло запиша пораз од екипата на Чукарички со резултат од 2-0.

Бачка Топола во првото коло ремизираше на спектакуларен натпревар каде што за противник го имаа тимот на Партизан.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели гол постигнува само едната екипа, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.98 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*