Тикет на денот (среда, 02.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е солидна благодарение на квалификациите за европските купови, а покрај нив имаме и уште натпревари од некои други лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Генк – Сервет – 1 @ 1.62 во Mozzart

Генк може да констатираме дека започна солидно во домашното првенство. Тие запишаа убедлива победа од 4-0 на првиот натпревар, а пред тоа ремизираа на натпреварот против Сервет, па се уште имаат шанси за да поминат понатаму. Сервет пак изигра два натпревари во домашната Супер лига и собраа вкупно 4 бода, а со оглед на тоа дека имаа сериозни противници, може да кажеме дека се комплетно задоволни од досегашниот учинок. Ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.62 во Mozzart.

Арсенал – Монако – ГГ @ 1.75 во 22Bet

Вториот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од Емирејтс купот каде што ќе се сретнат екипите на Арсенал и Монако. Англичаните изиграа пет пријателски натпревари, а во последниот дуел мора да ги пофалиме бидејќи запишаа убедлива победа од 5-3 против Барселона. Монако исто така не одмараа и изиграа шест контролни натпревари каде што забележаа различни резултати, поточно три реми, два порази и едно реми. Ова е натпревар за трофеј, па очекуваме неизвесност и голови. Наш предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Дуделанж – Гзира – 1/1 @ 2.30 во Bet365

Дуделанж беа поразени на првиот натпревар против Гзира кој се изигра во Малта, па сега ќе мора да се потрудат да ја неутрализираат таа негатива и во најдобар случај да издвојат победа. Од последните неколку натпревари може да заклучиме дека не се во кој знае каква форма, но сепак имаат шанси на овој натпревар. Гзира пак е без поголеми амбиции во ова натпреварување и веруваме дека било кој исход нема да ги разочара. Домаќините влегуваат како фаворити, па веруваме дека ќе ја оправдаат таа улога. Наш предлог е ГГ со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*