Натпревар со традиција (02.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес точно на полноќ во рамките на бразилската Серија Б ќе се сретнат екипите на Крисиума и Понте Прета.

Крисиума е на 6-та позиција со вкупно 35 бода и учинок од 10 победи, 5 реми и 5 порази.

Понте Прета е на 13-то место и досега имаат освоено 23 бода преку 5 победи, 8 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува по најмалку еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 2.40 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*