Натпревар со драстичен пад на коефициентот (02.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за конференциската лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на Дуделанж и Гзира. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, два порази и едно реми, додека гостите во истиот временски период остварија три победи, едно реми и еден пораз.

Дуделанж – Гзира – 1 @ 1.50 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Дуделанж беше 1.85, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*