Натпревар со традиција (01.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во 22:00 во рамките на еквадорската Серија Б ќе се сретнат екипите на Манта и Америка де Квито.

Манта е на 3-та позиција со вкупно 35 бода и учинок од 10 победи, 5 реми и 7 порази.

Америка де Квито има само 21 бод на своето салдо и учинок од 5 победи, 6 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

0-2 @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*