Тикет на денот (недела, 30.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Секој викенд добиваме се подобра и подобра понуда, па и овој пат имаме почеток на неколку лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Австрија Виена – Штурм Грац – ГГ3+ @ 1.95 во Mozzart

Двете екипи во овој натпревар влегуваат со фантастично расположение бидејќи пред само неколку дена успеаа да победат во австрискиот куп со огромна гол разлика. Австрија Виена постигна 7 погодоци и не прими ниту еден, додека Штурм Грац исто така постигна 7 гола, а прими два. И двете екипи исто така изиграа неколку контролни натпревари пред почетокот на новата сезона и забележаа добри резултати. Веруваме дека овде ќе гледаме натпревар со многу погодоци, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 1.95 во Mozzart.

Клуб Бриж – Мехелен – 1 @ 1.45 во 22Bet

Клуб Бриж минатата сезона ја заврши на 4-та позиција со 11 помалку од првопласираниот тим на Антверпен, но сепак може да кажеме дека се задоволни со тој учинок бидејќи изборија пласман во квалификациите за Лигата на конференции. За противник во првото коло го имаат тимот на Мехелен. Гостите започнаа во новата сезона со натпревар во финалето од Супер купот во Белгија, но за жал беа поразени на пенали. Овде домаќините може да кажеме дека се огромни фаворити, па веруваме дека ќе ја оправдаат таа улога. Типуваме 1 со квота 1.45 во 22Bet.

Фарул Констанца – Поли Јаши – 1/1 @ 2.29 во Bet365

Започна и лигата во Романија, па на ред стигна и третото коло. Еден од понудените дуели за ова коло е натпреварот помеѓу Фарул Констанца и Поли Јаши. Домаќините имаат 100% учинок од првите две кола и притоа постигнаа пет погодоци, а примија само еден, додека гостите се наоѓаат на последната позиција без ниту еден освен бод. Фарул започна одлично, а очекуваме со исто темпо да продолжат и на овој натпревар. Сметаме дека ќе ја искористат лошата форма на Поли Јаши и затоа типуваме 1/1 со квота 2.29 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*