Натпревар со традиција (30.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 14:00 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Хака и Лахти.

Хака е на 12-та позиција со вкупно 12 бода и учинок од 2 победи, 6 реми и 8 порази.

Лахти е на 11-то место и досега имаат освоено 14 бода преку 3 победи, 5 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека добитен типот НГ, па веруваме дека и денес ќе продолжат со истото темпо.

Наш предлог:

НГ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*