Натпревар со драстичен пад на коефициентот (30.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската регионална лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 13:00 се сретнуваат екипите на Лукенвалд и Берлинер АК07. Домаќините изиграа четири контролни натпревари и освоија две победи и два порази, додека гостите на три пријателски дуели остварија една победа и два порази.

Лукенвалд – Берлинер – 1 @ 1.51 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Лукенвалд беше 2.12, а во моментов бележи пад од скоро 29% и се плаќа со квота 1.51 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*