Натпревар со традиција (29.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на данската Супер лига ќе се сретнат екипите на Веље и Копнхаген.

Веље во првото коло беа поразени и во моментов се на дното на табелата.

Копенхаген пак од друга страна запиша победа и се наоѓа на 2-то место на табелата.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека гол постигнува само едниот тим или пак натпреварот завршува без погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*