Натпревар со драстичен пад на коефициентот (29.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од данската прва дивизија кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

ОД 14:00 се сретнуваат екипите на Колдинг и Хилерод. Домаќините во првиот натпревар запишаа победа против Хорсенс, додека гостите беа убедливо поразени и сега се наоѓаат на 4-та позиција.

Колдинг – Хилерод – 1 @ 1.60 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Колдинг беше 1.91, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 1.60 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*