Натпревар со традиција (27.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на исландската втора лига се сретнуваат екипите на Аегир и Тортур.

Аегир е на 12-то место со вкупно 7 бода и учинок од 2 победи, 1 реми и 10 порази.

Тортур е на 9-та позиција со вкупно 14 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 2 реми и 7 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно четири пати и на сите тие натпревари гледаме по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.47 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*